Przeciwwskazania i przygotowanie do depilacji laserowej

Decyzja o laserowym usunięciu włosów powinna być poprzedzona odpowiednią analizą wszystkich za i przeciw, a także stosownymi przygotowaniami. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że cały zabieg, jak i okres bezpośrednio po nim, przebiegną w sposób odpowiedni.

Co wyklucza nas z zabiegu?

Na początku warto zastanowić się nad przeciwwskazaniami, które uniemożliwiają nam skorzystanie z depilacji laserowej. W tym miejscu wspomnieć należy przede wszystkim o ciąży oraz okresie po urodzeniu, kiedy kobieta karmi piersią. W tym czasie podobne zabiegi są absolutnie zakazane, gdyż mogą one zaszkodzić dziecku bądź produkowanemu przez matkę pokarmowi. Kolejnym punktem na liście są różnego rodzaju choroby. Mowa między innymi o bielactwie, łuszczycy, cukrzycy, nowotworze, opryszczce oraz różnego rodzaju zakażeniach i infekcjach. Pamiętać należy również o tym, że depilacja laserowa jest zakazana także dla osób, które są w trakcie przyjmowania antybiotyków, sterydów oraz preparatów zawierające retinol bądź kwasy owocowe. Oczywiście to nie wszystkie przeciwwskazania, które wykluczają nasz udział w zabiegu. Zawsze warto postarać się o uzyskanie stosownych informacji w zakładzie, w którym zamierzamy poddać się depilacji.

Istotne przygotowania

Ważnym elementem jest znalezienie dobrego salonu depilacji w Tarnowie. Następną ważną kwestią jest odpowiednie przygotowanie się do depilacji. Zależy od tego jej przebieg, ale także zdrowie naszego organizmu, dlatego nie powinniśmy bagatelizować tej sprawy. Przede wszystkim powinniśmy zrezygnować ze spożywania alkoholu w dniu bezpośrednio poprzedzającym zabieg. To samo tyczy się kremów, balsamów i dezodorantów, które nie mogą być aplikowane na miejsca, które mają zostać wydepilowane. Pamiętać należy również o tym, iż dzień przez depilacją należy dokładnie umyć wybrane miejsce, a następnie usunąć z niego włosy za pomocą maszynki do golenia.

3 myśli na temat “Przeciwwskazania i przygotowanie do depilacji laserowej”

  1. Mam mieszane uczucia. Robiłam depilacje już kilka lat temu więc może lasery były gorsze, ale mimo 3 zabiegów nadal kilka włosków wyrasta.

  2. Hmm… ja ciągle się waham czy poddać się temu zabiegowi. Przede wszystkim słyszałam, że jest bolesny :/ No i trzeba go powtarzać, co też wiąże się ze sporymi kosztami. Ale na plus przemawia to, że jest to chyba najskuteczniejsza metoda depilacji…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>