Otoplastyka – czyli jak pozbyć się kompleksów?

Każdy z nas ma mniejsze lub większe niedoskonałości w swojej urodzie i budowie ciała. Co jednak jest rozumiane jako niedoskonałość? Skoro pojawia się takie pojęcie, to znaczy, że gdzieś na świcie jest byt doskonały, który jest idealny. No właśnie, ale kto to ustalił? Kto powiedział, że idealny nos to ten prosty? Może właśnie ten z garbem powinien być wzorem piękna. To samo dotyczy odstających uszu – przyjęte jest że ładne są te idealnie przylegające, jakby było jakieś prawo naturalne mówiące, że takie właśnie powinny być.

Odstające uszy są zmorą wielu osób i idealnym powodem do drwin rówieśników. Przyczyna nie jest jednoznaczna – przyjmuje się, że dziecko od narodzin do piątego roku życia ma plastyczne chrząstki, które nie są w pełni ukształtowane, a ich odstawanie spowodowane jest odwijaniem się podczas snu. Odstające małżowiny uszne psują regularność rysów twarzy, dlatego wiele osób mających kompleksy chce jakoś je zatuszować lub całkowicie pozbyć się tego problemu, jednak bez konieczności wykonywania operacji plastycznej. Sporo osób zakłada opaski na noc licząc, że uszy przylegną – niestety to nic nie da. Salony fryzjerskie i kosmetyczne w Bełchatowie oferują dwa rozwiązania dla osób mających ten problem.

Pierwszym jest oczywiście dobranie odpowiedniej fryzury. W tym przypadku panowie mają dużo trudniej, ponieważ mają mniejszy zakres dostępnych możliwości, a uszy można zakryć tylko pod dłuższymi i grubymi włosami. Panie mają łatwiej, lecz ograniczona dostępność fryzur i brak możliwości uczesania się w popularną "kitkę" również nie jest najbardziej komfortowa. Kosmetyczki w Bełchatowie oferują również drugie rozwiązanie. Jest ono kierowane do osób, które mają jakąś uroczystość lub imprezę i chcą wyglądać perfekcyjnie. Na chrząstkę ucha w tylnej części zakładana jest cienka przezroczysta silikonowa żyłeczka, która przykleja się do skóry. Jest sprężystość sprawia, że uszy zaginają się w kierunku czaszki i tym samym nie odstają. Nie jest to jednak długotrwałe rozwiązanie. Dodatkowo trzeba uważać, aby nie urazić się w ucho, ponieważ żyłka ta może się odkleić i wtedy "zonk".
Kompleks może wielokrotnie się spotęgować, jeżeli podczas imprezy odklei nam się jedno ucho i wtedy już chyba pozostaje tylko zapaść się pod ziemię. Jeżeli zatem nie mamy wystarczająco środków, aby wykonać sobie profesjonalny zabieg to powinniśmy zaakceptować nasze szeroko rozumiane niedoskonałości i nauczyć się z nimi żyć a z czasem nawet polubić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>