Mikrodermabrazja

Problem trądziku i blizn po trądzikowych, rozstępów, przedwczesnych zmarszczek, wywołanych nieprawidłowym i niezdrowym trybem życia, wszelkiego rodzaju niedoskonałości skóry dotyczy większości z nas, któż obecnie ma piękną błyszczącą skórę, bez stosowania specjalnej pielęgnacji i zabiegów upiększających? Jak sobie z tymi problemami radzić, gdy codzienne zabiegi wykonywane w domu nie skutkują poprawą? W takiej sytuacji należy się udać do dermatologa, a w przypadku problemów nie noszących znamion zmian chorobowych wystarczy nam salon kosmetyczny i pomoc wykwalifikowanego kosmetologa.

Nowoczesne zabiegi oferowane przez gabinety urody potrafią zdziałać cuda. Najbardziej spektakularne efekty można uzyskać dzięki mikrodermabrazji. Każdy z pewnością o niej słyszał, ale mało kto wie na czym polega ten zabieg o tajemniczej, specjalistycznej nazwie. Jest to zabieg polegający na odmłodzeniu i zregenerowaniu skóry, którego za pomocą specjalnego urządzenia wykonuje przeszkolona kosmetyczka. Wrocław, podobnie jak każde większe miasto dysponuje ogromna ilością takich miejsc, w których temu zabiegowi możemy się poddać (oferty gabinetów kosmetycznych: swiaturody.com). Jednak większość małych salonów kosmetycznych w mniejszych miejscowościach również oferuje swoim klientom zabieg mikrodermabrazji.
Przybliżając sam zabieg, polega on na usuwaniu naskórka za pomocą metod mechanicznych – działa podobnie do peelingu, lecz skóra pozostaje oczyszczona bardziej dogłębnie. Do usunięcia naskórka stosuje się specjalne, sterylne kryształy korundu, a zanieczyszczone, usunięte komórki naskórka zasysane są do urządzenia Przy czym skóra pozostaje nieskazitelnie czysta. Początkowo, po zabiegu przez krótki czas skóra poddana mikrodermabrazji może być zaczerwieniona i podrażniona, jednak już po niedługim czasie zaczną być widoczne efekty, a nasza cera stanie się piękna, zdrowa i błyszcząca.
Koszt takiego zabiegu nie jest mały, ale zdecydowanie warto w niego zainwestować, jeżeli zależy nam na zdrowym i młodszym wyglądzie. A komu w obecnych czasach, w dobie kultu piękna nie zależy na tym, żeby wyglądać pięknie? Nie zawsze domowe sposoby wystarczą, dlatego warto raz na jakiś czas udać się do zaufanego salonu kosmetycznego w celu poprawy stanu swoje cery. Nie musi się to odbywać koniecznie przy pomocy mikrodermabrazji, salony bowiem oferują nam wiele różnych zabiegów tego typu.

2 myśli na temat “Mikrodermabrazja”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>