Licówki zakładane w toruńskim gabinecie dentystycznym

Licówki to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą mieć idealny uśmiech, ale nie pozwala im na to kolor uzębienia lub uszkodzenia powstałe w wyniku choroby i ubytków. Doborem rodzaju licówek powinien zająć się doświadczony dentysta. Toruń jest miejscem, gdzie znajduje się wiele wyspecjalizowanych w tej usłudze gabinetów dentystycznych. Można je znaleźć poprzez wpisanie do wyszukiwarki internetowej frazy: stomatolog Toruń (dentysta-stomatolog.com).

Licówki to cienkie płytki przyklejane na ząb. Zastosowanie tego rozwiązania pozwala zmienić kształt i kolor zębów oraz wyregulować ich długość i odbudować brakujące ubytki. Licówki montowane są na dwa sposoby. Pierwszy z nich wymaga uprzedniego zeszlifowania części zęba. Jest to konieczne, aby ząb po założeniu licówki nie wystawał zanadto przed inne. Szlifowanie pomaga również skorygować kształt zbyt wystającego lub obróconego. Druga metoda nie wymaga szlifowania i jest procesem odwracalnym. Zastosowana zostaje w celu zmieniania koloru zębów lub ich wydłużenia.

Licówki akrylowe są najtańsze, ale też najmniej trwałe, dlatego stosuje się je tymczasowo, jedynie przed założeniem licówki z innego materiału. Licówki kompozytowe są wykonane z kilku zmieszanych materiałów. Niestety ich wadą jest zbyt jednolity kolor, przez co wyglądają sztucznie. Licówki ceramiczne wykonane są z mieszaniny naturalnych składników: krzemu, kaolinu, kwarcu i barwników. Ich kolor nie różni się od naturalnego koloru zęba, dzięki czemu można uzyskać zaskakująco naturalny wygląd. Licówki ceramiczne są dużo trwalsze niż kompozytowe, ale są też od nich droższe. Licówki porcelanowe są najbardziej wytrzymałe i elastyczne z wszystkich rodzajów licówek. Nie ulegają one również przebarwieniom, gdyż na ich powierzchni nie osadza się kamień nazębny.

Licówka to cienka płytka nakładana na ząb, a korona to inaczej sztuczny ząb. Licówki nakłada się wyłącznie na zdrowe zęby, podczas gdy korona mocowana jest do korzenia lub implantyu który zastępuje korzeń. Licówki mogą być akrylowe, kompozytowe, ceramiczne lub porcelanowe. Korony dzielą się na metalowe, akrylowe, ceramiczne i cyrkonowe. Licówki zakłada się w celu poprawy wyglądu zęba i korekcji jego rozmiaru i korona zastępuje ząb całkowicie. Korony są też znacznie droższe niż zastosowanie licówek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>